چاپ این صفحه

کارت-اشتراک-ردا

قابل توجه سازمانها، نهادها و شرکتهای دولتی و غیر دولتی

در راستای توسعۀ خدمات حقوقی برای کلیۀ گروهها و طبقات اجتماعی و نیز در جهت حمایت از سیاستها و برنامه های کلان قوۀقضائیه در بهره مند سازی تمام آحاد جامعه از مشاوره و خدمات حقوقی مطمئن، در قالب حمایت حقوقی از کارکنان یا به عنوان بخشی از بسته خدمات رفاهی کارکنان و جمعیت تحت پوشش سازمانها، نهادها و شرکتهای مختلف (اعم از دولتی و غیر دولتی) طرح خدمات حقوقی فراگیر برای اولین بار در کشور به اجراء گذارده می شود.


مؤسسه مطالعات و خدمات حقوقی رهنمای داد اندیش (ردا) با تکیه بر دستاوردهای مطالعاتی و تجارب حرفه ای خود، آمادگی و افتخار یافته است با برنامه ریزی و سازماندهی مجموعه توانائیهای سخت افزاری و نرم افزاری خود، گامی نو به جلو بگذارد و برای اولین بار در کشور، نظام سامان یافته ای را برای ارائه خدمات حقوقی با پوشش فراگیر، طراحی و اجراء نماید.طرح اشتراک خدمات حقوقی که با تبعیت از اصول و قواعد علمی شناخته شده در دو رشته حقوق و مدیریت، ترتیب یافته است،قادر خواهد بودسازمان توانمندی را برای استقرار یک نظام بزرگ خدمات رسانی حقوقی در کشور فراهم سازد.


به موجب این طرح، برخورداری کلیۀ کارکنان و جمعیت تحت پوشش سازمانها، دستگاهها و شرکتها از انواع خدمات حقوقی (اعم از مشاوره ، وکالت و سایر خدمات حقوقی مانند تنظیم لوایح و دادخواست، قرارداد و …) به طور فراگیر و همراه با انواع تخفیفات و تسهیلات ویژه امکان پذیر گردیده و افراد با برخورداری از اشتراک خدمات حقوقی این مؤسسه، می توانند از خدمات مشاوره ای و وکالت، با شرایط منطقی و مطمئن بهره مند گردند. این طرح به سازمانها، دستگاهها و شرکتهای مختلف (اعم از دولتی و غیر دولتی) این امکان را می دهد که یکی از ضروری ترین و مهمترین نیازهای جاری کارکنان و جمعیت تحت پوشش خود را به نحو مطلوبی تأمین نمایند.


از نتائج عملی این طرح، علاوه بر موارد فوق ، می توان به تأثیرات مستقیم آن بر شکل گیری وکالت های تخصصی موضوعی که امروزه در برخی کشورهای توسعه یافته بنحو سامانمند و در قالب شرکتها و مؤسسات حرفه ای حقوقی (LAWFIRM)جریان دارد و در حد یک صنعت مدرن عمل می کند، اشاره کرد. تحقق چنین شرایطی در فضای کار وکالت در کشور ما،عملاً فرصتی طلائی برای بهسازی موقعیت حرفه ای و اجتماعی جامعه وکلاء محسوب می شود و به نوبه خود، زمینه های عبور از نابسامانی های کنونی و اوضاع آشفته حاکم برفضای کسب و کار وکالت را فراهم می سازد و بدگمانی ها و بی اعتمادی های عمومی جامعه را که (درست یا غلط) عملاً نسبت به عملکرد وکلای دادگستری وجود دارد، تا حدودی ترمیم می کند.


بی تردید، این مؤسسه نیز که به عنوان یک مؤسسه خصوصی، آغازگر نهادینه سازی این امر خطیر شده و متقبل هزینه های تأسیس آن گردیده است، امید دارد که با تکیه بر اعتماد مشترکین خود و رضایت عموم متقاضیان و همچنین با همکاری و هماهنگی گسترده جامعه بزرگ وکلاء و حقوقدانان کشور، همه ی توان و آمادگی های مادی و معنوی خود را با ارائه خدمات مطمئن و با کیفیت، ارتقاء بخشد و تماماً در جهت توسعه روزافزون این طرح بکار بگیرد.


خدمات حقوقی موضوع طرح:

خدمات موضوع این طرح ، شامل کلیه خدمات حقوقی ، از جمله موارد ذیل است که متناسب با مفاد و ظرفیتهای قراردادها به افراد مورد نظر(مشترکین) ارائه می گردد:
– مشاوره حقوقی

– تنظیم اظهارنامه قضائی

– تنظیم انواع شکایت کیفری

– تنظیم انواع دادخواست (بدوی، تجدیدنظر، واخواهی، فرجام خواهی، دعوای تقابل، اعاده دادرسی، ورود و اعتراض ثالث و …) در انواع دعاوی مالی و غیر مالی

– تنظیم انواعل وایح دفاعی

– تنظیم انواع متون و اسنادحقوقی (مانند صورتجلسات، استشهادیه، اقرارنامه، تعهدنامه، وصیتنامه و … )

– تنظیم انواع قرارداد، اعم از مالی و غیر مالی

– وکالت درانواع دعاوی (اعم ازحقوقی و کیفری ، مالی و غیر مالی)

– وکالت مدنی(کاری) در موضوعات مختلف (از قبیل امور ثبتی، بیمه، مالیات، شهرداری، امور بانکی و ….)

– تهیه گزارش مستند از پرونده قضائی


تعداد و دفعات ارائه هریک از خدمات فوق برای هریک از مشترکین و میزان تخفیفات مربوط به آنها حسب مورد، تابع قراردادی است که میان مؤسسه و سازمان طرف قرارداد منعقد می شود. حجم این خدمات و میزان تخفیفات آن، متناسب با ارزش مالی قرارداد و بر اساس هزینه اشتراک افراد که در دو سطح عادی و ویژه تعریف شده است، تعیین می گردد. در اجرای این طرح، کارتهای مخصوصی (تحت عنوان کارت اشتراک) به تعداد افراد مشمول قرارداد و اختصاصاً به نام سازمان یا شرکت طرف قرارداد، همراه با شماره سریالهای انحصاری چاپ و سپس با مهر مؤسسه در اختیار طرف قرارداد گذارده می شود تا میان کارکنان و افراد مورد نظر خود توزیع نماید. نام گیرندگان کارت اشتراک توسط سازمان طرف قرارداد در قسمت مربوط در کارت درج و فهرست آنها نیز در اختیار مؤسسه قرار می گیرد تا امکان تهیه آمار و ثبت خدمات ارائه شده به هریک از دارندگان کارتها میسر باشد.

دارندگان کارتها، در مواقع نیاز، می توانند با مراجعه مستقیم به مراکز مشاوره و خدمات حقوقی مؤسسه، حسب مورد از مجموعه خدمات حقوقی رایگان و تخفیفات ویژه بهره مند شوند. جزئیات تفصیلی مربوط به فرم ها و فرایندهای ارائه این خدمات طی دستورالعمل جداگانه ای همراه با قرارداد در اختیار سازمان طرف قرارداد قرار می گیرد.

مشاهده تعرفه ها 

جهت اطلاع بیشتر از انواع خدمات حقوقی ویژه مشترکین با شماره تلفن های ذکر شده در پایین صفحه تماس حاصل فرمایید و یا فرم تماس با ما را تکمیل فرمایید تا کارشناسان مربوطه با شما تماس حاصل نماییند  .